пʼятниця, 28 березня 2025 р.
Екорішення: бібліотека придбала книгу
середа, 26 березня 2025 р.
24 березня — Всесвітній день боротьби з туберкульозом та День фтизіатра
Незважаючи на повномасштабну війну, система протитуберкульозної допомоги в Україні продовжує функціонувати навіть у прифронтових регіонах. Доступ до сучасного якісного лікування забезпечується в кожній області.
За офіційними даними, за 2024 рік в Україні на туберкульоз захворіло 18 140 людей, що на 8,7% менше, ніж у 2023 році. Понад 19 000 людей розпочали лікування, з них понад 16 600 — успішно завершили його.
Водночас низка викликів, що постає перед українськими медиками щоденно, потребує ґрунтовних напрацювань, зважених рішень і спільної відповідальності.
Вчасна діагностика, правильне лікування та підтримка — запорука одужання людини від ТБ. Важливо долати стигму, підтримувати тих, хто зіштовхнувся з хворобою, та мотивувати до щорічного обстеження людей із груп ризику. Разом ми можемо подолати туберкульоз
вівторок, 25 березня 2025 р.
«Поезія так відрізняється від прози,
середа, 19 березня 2025 р.
Ліні Костенко – 95 років.
Голос епохи, легенда української літератури, представниця покоління "шістдесятників" Ліна Костенко відзначає 95-річчя, рядки з її віршів стали цитатами, а її громадянська позиція – прикладом для багатьох поколінь
Цитати Ліни Костенко про Україну, боротьбу, правду, сенс життя та культуру
"Держава – це я, а не те, що вони з нею зробили. І якби кожен усвідомив, що держава – це він, то досі у нас вже була б достойна держава".
"А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни".
"Ми унікальна нація. У нас хліборобів морили голодом. Режисери ставили спектаклі у концтаборах. Поетів закопували у вічну мерзлоту. У кого ще є атомний саркофаг? А у нас є".
"Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову".
Про любов
"Любов – це насамперед відповідальність, а потім уже насолода, радість".
"Дві людини взаємно мають творити одна одну".
Про життя
"Все наше життя, це чекання найгіршого і надія на краще".
"Так багато на світі горя, люди, будьте взаємно красивими".
Вірші Ліни Костенко надихають та підтримують українців навіть у найскладніші періоди життя. Саме тому багато із них стали піснями, які виконують відомі гурти та артисти й артистки.
вівторок, 18 березня 2025 р.
130 років з дня народження Максима Рильського
«І серце б’ється, як в огні…»
понеділок, 10 березня 2025 р.
10 березня - День Державного Гімну України
День Державного Гімну України — важлива дата, яка відзначається 10 березня. Це свято підкреслює значення національного гімну як символу незалежності, боротьби та єдності українців.
У 2025 році ця подія набуває особливого значення, адже країна продовжує протистояти агресору, і кожен рядок гімну звучить ще потужніше, додаючи віри в перемогу.
Історія Державного Гімну України
Історія Державного Гімну України бере свій початок у 1862 році, коли поет Павло Чубинський написав вірш Ще не вмерла Україна. Невдовзі композитор Михайло Вербицький створив музику до цього вірша, і пісня швидко поширилася серед українського народу.
- 10 березня 1865 року у польському Перемишлі вперше публічно прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського Ще не вмерла Україна. Протягом багатьох років Ще не вмерла Україна була неофіційним гімном українського народу, символом його національного відродження.
- 15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну.
- 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон Про Державний Гімн України, який офіційно затвердив текст і музику гімну.
- 7 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову про встановлення 10 березня Днем Державного Гімну України.
27.06.2022 АМСТОР
Минуло три роки з моменту трагедії в ТЦ "Амстор" у Кременчуці. Того дня російський удар забрав життя 22 людей, ще понад 100 отри...
-
Весь світ стурбовано мовчить То й що, що гинуть наші діти Вони жили, та в одну мить Несуть на цвинтар люди квіти Весь світ стурбовано мовч...
-
День знань — це день, який завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегки...
-
20 жовтня виповнилося 170 років з дня народження Артюра Рембо (фр. Jean Nicolas Arthur Rimbaud; 20 жовтня 1854, Шарлевіль-Мезьєр — 10 лист...