Сторінки

четвер, 1 лютого 2018 р.

4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку
Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом проти раку (UICC) і відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі - підвищення обізнаності людей про рак як одне із найнебезпечніших захворювань сучасної цивілізації, повідомила прес-служба Департаменту охорони здоров'я ЛОДА.
У всьому світі найбільша кількість чоловіків помирає від раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу, найбільша кількість жінок помирає від раку грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки.
Вживання тютюну є окремою вагомою причиною раку, якій можна запобігти - понад 20% смертей від раку пов’язані з палінням.
Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B - рак печінки.
«Європейський кодекс боротьби проти раку», розроблений ВООЗ, містить  12 способів уберегти себе від раку. Кодекс підготувало Міжнародне агентство з вивчення раку (МАВР). Міжнародні експерти заявляють, що майже половини смертей від раку можна було б уникнути, якби всі дотримувались рекомендацій.
1. Не паліть. Не вживайте жодних видів тютюнової продукції.
2. Зробіть свій дім вільним від тютюнового диму. Зробіть так, аби середовище на роботі теж було бездимним.
3. Підтримуйте здорову масу тіла.
4. Будьте фізично активними в повсякденному житті. Обмежте кількість часу, який ви проводите в сидячому положенні.
5. Дотримуйтесь здорового раціону харчування:
- Вживайте в їжу велику кількість цільних злаків, зернобобових, овочів і фруктів;
- Обмежте вживання в їжу висококалорійних продуктів (з високим вмістом цукру або жиру) і уникайте вживання підсолоджених напоїв.
- Уникайте вживання м'ясної продукції, підданої технологічній обробці, і продуктів з високим вмістом солі.
6. Якщо ви вживаєте будь-які види алкогольних напоїв, обмежте їх споживання. Повна відмова від вживання алкоголю може запобігти розвитку раку.
7. Уникайте надмірного впливу сонячних променів, особливо на дітей. Використовуйте сонцезахисні засоби. Не користуйтеся соляріями.
8. На робочому місці захищайте себе від впливу речовин, які викликають рак. Дотримуйтесь  правил з охорони та гігієни праці.
9. З'ясуйте, чи ви не піддаєтеся впливу радіації внаслідок високого рівня природного опромінення радоном в житловому приміщенні. Прийміть заходи по зниженню високого рівня радону.
10. Для жінок:
Якщо у вас є така можливість, годуйте свою дитину грудьми. Грудне вигодовування знижує ризик розвитку раку в матері.
Обмежте використання гормонозамінної терапії, яка підвищує ризик розвитку деяких видів раку.
11. Подбайте про те, щоб ваші діти пройшли вакцинацію від:
Гепатиту В (для новонароджених)
Вірусу папіломи людини (для дівчаток)
12. Пройдіть скринінг на такі види раку:
Рак кишечника (чоловіки і жінки)
Рак грудей (жінки)
Рак шийки матки (жінки)


Немає коментарів:

Дописати коментар