четвер, 21 листопада 2019 р.

А що ви зараз читаєте?


Протягом двох місяців в  бібліотеці було проведено опитування на тему «А що ви зараз читаєте». Об’єктом даного соціологічного дослідження є молодіжна вікова група.
Мета : вивчення літературних уподобань. Всього було опитано 50 відвідувачів, це студенти коледжу І-ІV курсів.
Результати опитування :
Як часто молодь звертається до літератури та чи читає взагалі:
  • -         Більшість студентів (70%), які користуються послугами бібліотеки відповіли: «Я не люблю читати. Не читаю взагалі» і відмовилася відповідати на запитання.
  • -         19% студенти відповідали «Читаю не дуже часто, бо бракує часу».
  • -         11 % надали відповідь «Читаю часто, раз в 2-3 дні обов’язково»  

Молодь нарікає на високу вартість книжок і маленький фонд бібліотеки художньої літератури, а деякі з опитаних молодих людей щиро зізнались, що їм просто ліньки читати літературу.  
Що читає молодь? Жанри, яким віддає перевагу молодь, досить різноманітні. Майже 90 % молоді, зазначило, що окрім учбової літератури віддає перевагу «вільному читанню». Тож, серед названих «вільних» жанрів, студенство обирає: Анджей Сапковський «Ведьмак» (фентезі), Милорад Павич «Сім смертних гріхів», Анна Тодд «После» (сучасний любовний роман), Віктор Пелевін «Impire V» (повість про справжню надлюдину), Пол Каланіті «Когда дыхание растворяется в воздухе» (книга талановитого лікаря - нейрохірурга), філосовський роман Мартена Пажа «Як я став ідіотом», Чак Паланик «Виживший» (чорний гумор, психологічний реалізм), Роуз Карен  «Порахуй до десяті», Деніел Кіз  «Квіти для Елджернона» (фентезі), Пауло Коельо «Алхимик».
Серед опитаних є й поціновувачі класики, що читають вірші Тараса Шевченка, Михайла Булгакова "Записки юного врача", Джека Лондона "Золота лихорадка", Оноре де Бальзака "Утраченные иллюзии", Конан Дойла "Шерлок Холмс", Амадея Гофмана "Крихітка Цахес", Джейн Остин "Гордость и предубеждение".
З української сучасної літератури - улюблені автори Світлана Талан, Люко Дашвар, Оксана Забужко, Дарина Гнатко.
Також найшлися любителі, які "захоплюються" лише спеціальною літературою : "Педіатрія", "Хірургія", "Алгоритми виконання практичних навичок по педіатрії", тести.
З вищесказаного можна зробити висновок, що молодь зараз читає в основному сучасну популярну літературу, бестселери, що мають великі тиражі і гарну рекламу. Але, на жаль,  класичні твори називають дуже рідко.
  
 Тож молодіжна читацька культура існує, маючи свої особисті риси та зацікавлення. Незважаючи на те, що головним мотивом читання в більшості випадків залишається прагматичний мотив ( «Читаю, бо треба», «Читаю, бо це потрібно для навчання»), невеликий відсоток юнацтва визначило  літературу, як спосіб пізнання та релаксації. При цьому вартість бібліотеки безсумнівно залишається на високому рівні. А якщо зауважити високі ціни на книжки в магазинах, вагомою стає головна претензія молоді - маленький бібліотечний фонд, що не поповнюється. Більшість опитаних зазначило, що вони б зверталися до бібліотеки частіше, за умови присутності в фонді сучасної української та зарубіжної літератури. 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Подорож-вікторина "Велика Британія - країна королів та традицій"

   25 квітня   сектор документів іноземними мовами КЗК КМПБ  завітав в гості до студентів Кременчуцького фахового медичного коледжу ім. В. І...